W Pracowni Psychologicznej Dobre Nastroje pomagamy polepszać jakość życia naszych pacjentów poprzez zmniejszanie subiektywnie odczuwanego cierpienia oraz rozwiązanie problemów i trudności pojawiających się w ważnych obszarach życia, takich jak:
Problemy w relacjach
Budowanie trwałych i satysfakcjonujących relacji z innymi jest rzeczą niezwykle trudną. Często towarzyszą temu problemy, z którymi nie zawsze jesteśmy w stanie sobie poradzić. Jeśli doświadczasz trudności w tym obszarze, takich jak: niepowodzenia w budowaniu trwałych związków, trudności w relacji z partnerem, lęk przed bliskością, lęk przed porzuceniem, brak bliskich więzi rodzinnych i przyjacielskich, wchodzenie w związki destrukcyjne, problemy separacyjne, konflikty z najbliższymi, fobia społeczna, nieśmiałość, uczucie braku akceptacji, niska samoocena, lęk przed oceną, lęk przed wystąpieniami publicznymi, lek przed porażką itp., zadzwoń pod terapeuci wiedzą jak Ci pomóc!
Zaburzenia nastroju i emocji
Każdy z nas jest wyposażony w bardzo różnorodny i skomplikowany repertuar emocji i uczuć. Właśnie to czyni nas wyjątkowymi i niepowtarzalnymi. Każdy z nas doświadcza w swoim życiu całej gamy emocji, również trudnych, taki jak: agresja, złość, smutek, depresja, melancholia, obojętność, spadek motywacji, uczucia osamotnienia i braku zrozumienia, poczucie braku sensu, poczucie winy, wstydu, brak odczuwania przyjemności i satysfakcji, niskie poczucie własnej wartości, brak pewności siebie, utrata kontaktu z rzeczywistością lub samym sobą, częste zmiany nastroju, nadmierne pobudzenie, odczuwanie emocji zbyt silnych lub nieadekwatnych w danej sytuacji czy brak kontroli nad emocjami.
To że czujemy jest normalne, jeżeli jednak natężenie silnych emocji zaczyna negatywnie wpływać na Twoje życie warto skonsultować się z terapeutą, on zaproponuje najlepsze dla Ciebie formy pomocy.
Sytuacje kryzysowe
Często mówi się, że kryzysy rozwijają, wzmacniają…Czasami jednak zmiany, których doświadczamy są tak trudne, że nie wystarcza nam własnych zasobów do walki z nimi. Niezwykle trudne są doświadczenia takie jak: różnego rodzaju utraty, żałoba, rozwód, rozstanie, choroba, problemy finansowe, problemy w pracy lub jej brak, doświadczenia przemocy, doświadczenie porażki lub niepowodzenia, przeprowadzka, małżeństwo, ciąża, walka z niepłodnością, poronienie. To zrozumiałe, że sytuacjach takich jak te potrzebujemy wsparcia. Nie należy się tego wstydzić, to że umiemy prosić o pomoc, często jest oznaką naszej siły i dojrzałości. Jeśli nam pozwolisz, zrobimy co w naszej mocy, żeby pomóc.
Objawy lękowe i nerwicowe
W dzisiejszych czasach nie jest łatwo sprostać wszystkim wyzwaniom i oczekiwaniom, które nakłada na nas otaczająca rzeczywistość. Żyjemy w czasach silnej konkurencji i rywalizacji. Czasami też sami jesteśmy dla siebie źródłem silnej presji, stawiając sobie wysokie standardy funkcjonowania. Nasze życie jest także źródłem wielu wewnętrznych konfliktów, trudnych do rozwiązania. To wszystko może powodować silny stres, lęk i objawy nerwicowe, do których zaliczamy m.in.: niepokój, napięcie, dolegliwości somatyczne, obsesyjne myśli, napady paniki, ataki histerii, zaburzenia snu, utratę lub wzmożenie łaknienia, Jest wiele sposobów i dróg pomocy w walce z tego rodzaju trudnościami. Nie musisz zostawać z tym sam. Jesteśmy po to, żeby pomóc Ci w cierpieniu i dręczących dylematach.
Zaburzenia zachowania
To jak się zachowujemy często wynika z naszej osobowości, temperamentu czy przeżywanych emocji. Pod tym względem również jesteśmy bardzo zróżnicowani i wpływa to naszą indywidualność. Są jednak grupy zachowań, które pojawiają się jako wynik naszych trudności i zaburzeń w sferze związanej z naszym odczuwaniem i myśleniem.
Są często ekspresją nagromadzonego w nas napięcia. Te zachowania, podobnie jak towarzyszące im emocje, są często nieprzystosowawcze i nieadekwatne, nie przynoszą rozwiązania problemu, a raczej je wzmagają. Do takich szkodliwych zachowań możemy zaliczyć: zaburzenia w sferze odżywiania, uzależnienia, podejmowanie zachowań ryzykownych, czynności autodestrukcyjne, zachowania agresywne, przymus powtarzania pewnych czynności, nadmierny perfekcjonizm, nieumiejętność podejmowania decyzji, izolacja od otoczenia itp.
Nie łatwo samemu znaleźć sposób by zmienić to do czego już przywykliśmy, nawet jeśli czujemy, że nie jest to dla nas dobre rozwiązanie. Terapia pomaga zastąpić dysfunkcyjne zachowania bardziej dojrzałymi i przystosowawczymi. Terapeuta wskaże Ci najlepsze sposoby osiągania zmiany.